Jaki telewizor kupić i o czym należy pamiętać przed zakupem?

Wydawałoby się, że wybór telewizora jest bardzo prosty. W końcu wystarczy zdecydować o odpowiednim rozmiarze czy matrycy. Jednak współczesne urządzenie oferują tak wiele różnych funkcji i technologii, że czasem trudno się w tym odnaleźć. Dlatego podpowiemy Ci, na jakie parametry warto zwrócić uwagę jaki telewizor kupić z oferty Samsung, by sprostał Twoim oczekiwaniom.

Jak wybrać dobry telewizor?

Jaki tv kupić? To pytanie spędza sen z powiek wielu osobom, które są na etapie urządzania salonu czy po prostu wymieniają stary sprzęt na nowszy model. Jest kilka parametrów, które warto wziąć pod uwagę przed kupnem konkretnego modelu.

Przede wszystkim zwróć uwagę na jakość obrazu, na którą składa się m.in. rozdzielczość ekranu. Obecnie mamy do czynienia przede wszystkim z rozdzielczością 4K, choć znajdziesz również modele 8K, czego przykładem może być telewizor Neo QLED 8K Excellence Line QN900C.

Poza samą jakością obrazu istotna może być też możliwość ustawienia go według Twoich potrzeb. W telewizorach Samsung znajdziesz m.in. tryb Dynamiczny, Standard, Eco czy Film.

Jeśli zastanawiasz się, jaki telewizor kupić, nie możesz zapomnieć również o dobrym procesorze. W modelach Samsung znajdziesz m.in. procesor AI Quantum 4K, który oferuje świetne wrażenia wizualne. Technologia głębokiego uczenia się optymalizuje i ulepsza oglądane treści, a skalowanie AI daje Ci możliwość oglądania filmów w rozdzielczości zbliżonej do 4K.*

Pozostaje jeszcze pytanie, gdzie kupić telewizor. Warto zawsze sprawdzać w pierwszej kolejności sklep producenta, ponieważ możesz znaleźć tam ciekawe promocje, np. zwrot pieniędzy za opinię czy dedykowane kody rabatowe.

Jak duży telewizor kupić?

Przyjęło się, że rozmiar telewizora dobiera się do wielkości pomieszczenia. Wszystko tak naprawdę zależy od Twoich preferencji. Z jednej strony możesz kierować się zalecanymi rozmiarami, w zależności od odległości oglądania. Wówczas przyjmuje się, że odległość telewizora liczy się mnożąc rozmiar ekranu w cm przez 1,2. Według tych obliczeń, w przypadku gdy odległość oglądania wynosi 1,7 metrów wystarczy tv 55”, a gdy wynosi ona 3 metry – najlepiej postawić na 98 cali.

Jeśli jednak zastanawiasz się, jak duży telewizor kupić, istotne mogą być również Twoje osobiste preferencje. Na większy rozmiar możesz się zdecydować, gdy chcesz poczuć kinowe emocje albo gdy lubisz oglądać tv w większym gronie.

Jaki telewizor kupić dla gracza, a jaki dla fana seriali?

Wybierając telewizor dla gracza warto wziąć pod uwagę przede wszystkim możliwość gry w chmurze, duży ekran, wygodny interfejs użytkownika z paskiem stanu gry czy niski Input Lag. Wiele modeli telewizorów Samsung wyposażonych jest w tzw. Panel Gracza, w którym możliwa jest zmiana takich ustawień, jak np. opóźnienie sygnału wejściowego, dźwięk czy tryb obrazu. Dla fanów gamingu istotna będzie też wysoka częstotliwość odświeżania, która zapewni płynną rozgrywkę. Nie możemy też zapomnieć o designie. Fani gamingu cenią sobie ultrasmukły i nowoczesny design, który zachwyca minimalizmem i sprawia, że telewizor prezentuje się stylowo.

Dla fanów seriali i filmów polecamy przede wszystkim modele Smart TV, czyli telewizory z wbudowanymi aplikacjami platform streamingowych, takich jak Netflix**, Prime Video*** czy YouTube****. Często wyposażone są one w dodatkowe technologie, poprawiające jakość obrazu i dźwięku, jak np. Quantum HDR czy Dolby Atmos®. Pierwsza z nich oferuje kinową jakość głębi kontrastu. Druga pozwoli Ci doświadczyć niezapomnianych wrażeń dźwięku przestrzennego. Również tutaj warto zwrócić uwagę na wygląd telewizora. Minimalistyczna ramka i smukły tył mogą sprawić, że urządzenie będzie prezentować się świetnie w każdym wnętrzu.


Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

* Jakość oglądania może się różnić w zależności od rodzaju treści i formatu. Skalowanie może nie mieć zastosowania do połączenia z komputerem oraz Trybu Gry.

** Wymagane jest aktywne konto w serwisie Netflix.

*** Wymagane jest aktywne konto w serwisie Amazon Prime Video.

**** Wybrane usługi mogą wymagać rejestracji lub aktywowania subskrypcji.

Dodaj komentarz

Back To Top